repetytorium maturalne matematyka

Repetytorium maturalne z matematyki

Na rynku można znaleźć bardzo dużą ilość różnych repetytoriów maturalnych do matematyki. Jednym z bardziej popularnych jest “Teraz matura. Arkusze maturalne” od Nowej Ery. Książka jest dostępna zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym i można ją zakupić w cenie około 25-30 złotych. Autorami są Ewa Muszyńska oraz Marcin Wesołowski.

Opis produktu

Repetytorium pozwoli zapoznać się z formą egzaminu maturalnego z matematyki oraz sprawdzić i powtórzyć dotychczasowe umiejętności. Nowe wydanie książki zawiera arkusze maturalne z poprzednich lat. Książka na poziomie podstawowym ma prawie 200 stron, a na rozszerzonym prawie 300. Razem z arkuszami dostępne są poprawne odpowiedzi oraz modele rozwiązań. Każde zadanie jest wytłumaczone, a uczeń ma możliwość zaznajomienia się z formą zadań maturalnych. Poza arkuszami z poprzednich lat znajdują się w nich także przykładowe zadania z systemem oceniania. Na samym końcu znajduje się tablica wartości funkcji trygonometrycznych. Książka omawia różne możliwości dojścia do poprawnego wyniku, co pozwala uczniom na wybór najbardziej zrozumiałego dla siebie sposobu. Praca z arkuszami pozwala przygotować się na egzamin maturalny i dowiedzieć się, jakie zadania mogą na nim czekać. Dzięki temu uniknie się stresu związanego z inną formą zadań niż w szkole i uczeń będzie dobrze przygotowany i spokojny.

Zalety repetytorium

– Umożliwia ćwiczenie umiejętności niezbędnych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym

– Zawiera próbny arkusz przygotowany przez CKE

– Dostępne są dodatkowe arkusze przy wykorzystaniu kodów QR

– Umieszczone są praktyczne informacje o zadaniach maturalnych

– Odpowiedzi i gotowe modele rozwiązań umożliwiają dokładne zrozumienie zadań

– Repetytorium zostało opracowane przez ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE

– Książka jest dobra zarówno dla osób, które nie są jeszcze dobrze przygotowane jak i dla osób, które chcą tylko poćwiczyć swoje umiejętności przed maturą

– Wydane przez Nową Erę, która jest sprawdzonym wydawnictwem edukacyjnym